Uczulenia – czy warto robić badania?

12 cze 2016 przez

Dzisiaj poruszę temat, który pasuje do mojego bloga, ale też będzie pomocny dla wielu osób. Uczulenia i alergie. Choć poruszałam go w tym miejscu, to teraz zupełnie inaczej podejdę do problemu.

thumb-alergias-a0453a260183b26788bd74ab6eb1302d

Co z tego, że wiemy czym jest alergia, jak się objawia i tak dalej, skoro poza rozmawianiem o tym, nie robimy zupełnie nic. Męczy, dręczy, kaszel, katar, kichanie i łzawienie. Jakie drogi można wybrać? Już Wam wszystko piszę!

  • nie robić nic, jak do tej pory. Alergia nie należy do chorób śmiertelnych i skoro do tej pory nic nie robiłeś, to znaczy, że nie było tak źle.
  • leki na alergię, nie brakuje ich w aptece. Jednak mają one liczne skutki uboczne – senność, problem z koncentracją, czasami nawet mdłości.
  • odczulanie, najlepsza metoda! Ale zanim zaczniemy się odczulać, należy wykonać badania, aby w ogóle wiedzieć na co mamy alergię.

Badania pod kątem ustalenia alergenów są bardzo proste i szybkie w odczycie. Można je wykonać w każdym laboratorium czy przychodniach, ze skierowania czy prywatnie. Czy warto? Moim zdaniem tak. Poza alergenami środowiskowymi wychodzą też alergeny pokarmowe, których nawet się nie spodziewamy. Jemy, nie czujemy reakcji, ale działa to na cały nasz organizm, zmęczenie, ospałość, bóle brzucha, które przychodzą nagle. To wszystko najczęściej wina alergenów. Dlatego polecam Wam się badać!

Ostatnie Wpisy

Tags