Zakwaszanie organizmu

29 paź 2015 przez

Ostatnio wiele mówi się o zakwaszeniu organizmu. W telewizji wręcz reklamują dużą garść leków, które mają pomóc na ten stan. Ale czy wiecie czym on się objawia? Zakwaszenie nie ma nic wspólnego z jedzeniem kwaśnych potraw – jak to wyczytałam na niektórych forach ;) To stan zachwiania kwasowo-zasadowego naszego organizmu.

zakw

Najczęściej zakwaszony organizm objawia się uczuciem zmęczenia, bólami brzucha, szarością skóry, łamliwością paznokci oraz włosów. Jednak łatwo też pomylić ten stan z innymi chorobami czy stanami nastroju, dlatego warto przeanalizować swoją dietę, która jednoznacznie może pomóc nam stwierdzić, czy zakwaszenie organizmu nas dotyczy.

Jeżeli „lubijemy” się w używkach – papierosy, alkohol, kawa, czarne herbaty i niezdrowe przekąski, fast foody – w połączeniu z powyższymi objawami, dadzą nam zakwaszenie. Można z tym łatwo walczyć – ale jest to też długa walka. Warto wyeliminować produkty, które zakwaszają na korzyść naturalnych, zdrowych. Herbatę czarną zastąpić zieloną, kawę – zbożową, mięso czerwone czy wieprzowe – drobiem i rybami. A owoce i warzywa? Tylko świeże – w tym duuuuużo truskawek. To na początek powinno pomóc!

 

Ostatnie Wpisy